Ako zistím cenu za projekt?

Cena projektu je závislá od mnohých faktorov a krokov projektu. Záleží od rozsahu prác a potrieb zadávateľa. Dôležité je aj to, či ako zadávateľ potrebujete previesť celým procesom stavby, alebo len jednotlivými etapami prípravy stavby, či výstavby. Najjednoduchšie je kontaktovať nás a na základe zadania pripravíme odhad ceny.

Môže sa cena zmeniť?

Stavba nehnuteľnosti je náročný projekt a v jeho procese sa veľa vecí mení, rovnako ako realita na vašom pozemku môže byť iná ako projekt predpokladal. Pravdepodobnosť, že príde k zmenám je vysoká aj vzhľadom na vývoj cien stavebných materiálov. Naši odborníci však zadávateľa počas projektu informujú o zmenách priebežne, preto nedochádza k nepríjemným prekvapeniam.

Čo všetko zahŕňa / obsahuje projekt?

Projekt domu zahŕňa celý rad činností a dokumentov, ktoré sú potrebné na plánovanie a výstavbu domu. Aký má zadávateľ cieľ, finančné možnosti, je to vlastne kombinácia toho, čo chce vo svetle možností, ktoré má k dispozícii.

Koľko trvá príprava projektu?

Trvanie prípravy projektu závisí od mnohých faktorov, vrátane jeho rozsahu, komplexnosti a typu projektu. Niektoré projekty môžu byť pripravené za niekoľko dní, zatiaľ čo iné môžu trvať niekoľko mesiacov alebo dokonca roky.

Čo budem potrebovať na stavebné povolenie okrem projektu?

Na stavebné povolenie potrebujete viac ako len projekt. Konkrétne požiadavky sa môžu líšiť v závislosti od miesta a miestnych stavebných predpisov, ale všeobecne môžete očakávať, že potrebujete: projekt, žiadosť o stavebné povolenie, platné vlastnícke právo, inžinierske štúdie a správy, povolenia a súhlasy.

Ako vybavím všetky povolenia pre stavbu?

Ak sa nevyznáte v procese získania povolené pre stavbu, odporúčame obrátiť sa na odborníkov, ktorí všetko vybavia za vás. 

Aké všetky povolenia potrebujem pre začatie stavby?

Povolenia sú rôzneho druhu a záleží na charaktere a zásahov do existujúceho pozemku – kde sa nachádza a aké zmeny na ňom potrebujete realizovať. Stavebné povolenie, inžinierske siete, povolenia vzhľadom na životné prostredie, povolenie na odstránenie stromov, povolenie na vodu a kanalizáciu, povolenie na zapojenie do elektrickej siete – to sú len niektoré povolenia, ktorých môže byť oveľa viac.

Na čo všetko treba myslieť pri príprave projektu?

Príprava projektu je kľúčovou pre bezproblémovú realizáciu stavby. Príprave projektu treba venovať dostatok času a pozornosti, aby sa minimalizovali riziká a problémy počas realizácie projektu. Nezabúdajte na ciele, rozpočet, riziká, zdroje, právne a regulačné aspekty či procesy kontroly.

Ako je možné zmeniť projekt?

Zmena projektu závisí od toho, v akom štádiu sa projekt nachádza, aké sú ciele a požiadavky projektu, kto sú relevantní zainteresovaní a aké sú dostupné zdroje. Projekt sa dá zmeniť vždy, ale otázkou je aký dopad budú maž zmeny na rozpočet stavby a časový dopad na realizáciu stavby. Zmeny vždy konzultujte s projektantom, ktorý je schopný nájsť dostupné riešenie.

Dostanem aj 3D vizualizáciu projektu?

Áno, my v Beeli poskytujeme našim klientom aj 3D vizualizáciu projektu. Jej výhodou je predchádzanie finančným stratám pri samotnej realizácii stavby a najmä kolízií pri stavbe.

Pomôžete mi s výberom vhodného pozemku?

Výber stavebného pozemku je dôležitým rozhodnutím, ktoré ovplyvní budúcnosť vášho stavebného projektu a vášho života na danom mieste. Dôkladný prieskum a poradenstvo s odborníkmi Beeli vám môžu pomôcť vybrať ten najlepší pozemok pre vaše potreby.

Ako získam projekt pre štátnu dotáciu?

Konkurencia pri získavaní štátnych dotácií je veľká, preto je dôležité mať dobre premyslený projekt a kvalitnú žiadosť. Ak máte pochybnosti, zvážte konzultáciu s odborníkom na granty alebo projektovým manažérom, ktorý vám môže pomôcť s prípravou a vypracovaním žiadosti. Kontaktujte nás a my sa postaráme o váš projekt.